Delfiny – informacje w lutym 2019

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

Witamy Was serdecznie w kolejnym zimowym miesiącu – lutym. W najbliższym czasie rozmawiać będziemy na temat naszej okolicy, miasta w którym mieszkamy. Poznamy historię i legendy związane z Kołobrzegiem, a także najważniejsze instytucje i zabytki. Utrwalimy także ważne informacje o naszej ojczyźnie. Odnajdziemy Polskę na mapie, poznamy nazwy państw sąsiadujących z naszym krajem, dowiemy się skąd pochodzi nazwa naszej stolicy, spróbujemy wyjaśnić znaczenie zdań „Jesteśmy Polakami’, „Jesteśmy Europejczykami”.
W dalszym ciągu będziemy poznawać kolejne litery, doskonalić nasze umiejętności matematyczne, plastyczne, muzyczne, sportowe itd. Nauczymy się nowego wiersza i piosenki. Podczas codziennych spacerów poza zabawą i obserwacją przyrody będziemy również wspierać ptaki, które pozostały na zimę w przetrwaniu tego trudnego dla nich czasu. A choć za oknem szaro i ponuro my nudzić się nie będziemy, bo już 15 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu walentynkowy bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie przedszkolaki w bajkowych, baśniowych, a przede wszystkim wielobarwnych kostiumach.
Jak co miesiąc zachęcamy do wykonania pracy projektowej związanej z tematyką realizowaną na zajęciach w przedszkolu. Proponujemy wykonanie albumu ze zdjęciami, widokówkami i ciekawostkami o naszym mieście, bądź kraju. A może ktoś pozna i przedstawi naszej grupie legendę związaną z Kołobrzegiem lub Polską, lub wykona jakąś pracę plastyczną odnoszącą się do tematu zajęć.

Życzymy wspaniałych pomysłów, wielu chwil spędzonych wspólnie.

Kamilla Dębska, Katarzyna Siek