Delfiny – informacje w maju 2019

Drodzy Rodzice, kochane dzieci z grupy Delfiny!

Witamy Was w miesiącu maju – pięknym, kwitnącym, pełnym słońca (a przynajmniej mamy taką nadzieję). Przed nami wiele ciekawych zdarzeń. W maju rozmawiać będziemy o łące. Postaramy się, aby nasza sala zamieniła się chociaż na kilka chwil w piękną, pełną kwiatów i motyli łąkę. Będziemy spędzać coraz więcej czasu na dworze, jeżeli oczywiście pogoda nam na to pozwoli. Zabierzemy Was drogie dzieci w świat zmysłów – dowiecie się po co one są nam potrzebne a różnego rodzaju eksperymenty pozwolą nam odkryć niezwykłe, ciekawe rzeczy na temat naszego ciała.
W miesiącu maju omówimy także temat o zawodach. Dowiemy się kim Wy chcecie zostać w przyszłości.
Na przełomie maja i czerwca odbędzie się Międzyprzedszkolny Przegląd Konstruowania Gier Planszowych. Nasza grupa będzie reprezentować przedszkole Morska Kraina. Maj zakończymy spotkaniem z rodzicami z okazji ich święta – Dnia Mamy i Dnia Taty (który będziemy świętować trochę wcześniej, niż 23 czerwca). Delfiny szykują niespodziankę, ale o tym ani słowa …
W czerwcu czeka nas jak każdego roku występ na Gali Morskiej Krainy. Intensywne próby już trwają.
Jako propozycję projektu zachęcamy Was drogie Delfiny do zaprezentowania w przedszkolu projektu na temat zawodu Waszych rodziców albo podzielenia się z nami, kim Wy chcecie zostać w przyszłości, bądź też przedstawienie jakiegoś ciekawego eksperymentu, stworzenie makiety, pracy przestrzennej lub pejzażu łąki.

Życzymy spokojnego i ciepłego miesiąca,
Kamilla Dębska, Katarzyna Siek