Kilka słów o przedszkolu od Pani Dyrektor…

Moim celem było stworzenie placówki na wzór nowoczesnych i innowacyjnych przedszkoli, gdzie obecne będą najwyższe kanony edukacyjne. Ponadto, chciałam sprostać oczekiwaniom i potrzebą współczesnych rodzin w naszym mieście. Chciałam stworzyć miejsce, do którego z lekkim sercem wysłałabym własną córkę. Wraz z rozwojem placówki zaczęłam współpracę z Panią Profesor Gruszczyk-Kolczyńską, która jest Członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych Akademii Nauk oraz z jej współpracowniczką Ewą  Zielińską. Objęły one swoim wsparciem całą kadrę pedagogiczną oraz rodziców i pomogły rozwinąć potencjał naszego przedszkola.

Realizujemy wiele innowacyjnych programów takich jak „Rozwijanie uzdolnień matematycznych”, dzieci mają wiele zajęć językowych, ruchowych i artystycznych. Dzieci realizują pracę metodą projekty, biorą udział w wielu wyjściach edukacyjnych oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Staramy się również organizować dzieciom regularne koncerty umuzykalniające z filharmonii. Zapewniamy dzieciom bezpieczne środowisko, w którym mogą uczuć się poprzez zabawę oraz nabywać nowe zdolności.

W naszej placówce Rodzice aktywnie uczestniczą w życiu przedszkolnym, na przykład mogą przeprowadzić zajęcia na temat swojego zawodu lub pasji. Ponadto, oferujemy profesjonalne wsparcie i porady dla rodziców poprzez Akademię Rodziców.