WARSZTATY PLASTYCZNE

Dzieci  wykazują duże zainteresowanie plastyką. Poprzez prace plastyczne okazują pomysłowość i własną wyobraźnię. Wyrażają uczucia oraz odkrywają samego siebie. Tworzenie daje im radość a także ogromną satysfakcję z wyniku ich pracy.
I właśnie z myślą o naszych uczniach postanowiliśmy w Morskiej Krainie zorganizować warsztaty plastyczne. Celem tych zajęć jest wzbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, rozwijanie ich zdolności oraz aktywne i twórcze spędzanie czasu wolnego. Uczniowie uczęszczający na zajęcia mają okazję rozwijać swój warsztat poprzez poznawanie nowych technik i form plastycznych. Treści zawarte w programie dobierane są z uwzględnieniem pór roku, świąt, oraz zainteresowań uczniów. Praca na tych zajęciach pozwala na indywidualny kontakt z dzieckiem oraz swobodę w doborze tematów, technik, sposobu prowadzenia zajęć. Są to czynniki sprzyjające rozwijaniu umiejętności oraz kształtowaniu właściwych postaw wobec sztuki i otaczającej rzeczywistości.

SZACHY

Szachy to najstarsza udokumentowana gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, odpowiedzialności za podjęte decyzje, trenując pamięć, koncentracje i wyciszenie. Podczas zajęć dzieci uczą się nazewnictwa figur szachowych, poruszania się nimi po szachownicy, zasad gry a przede wszystkim  strategii, taktyki, planowania ruchów prowadzących do głównego celu- wygrania partii. Dziecko podejmując w czasie partii samodzielne decyzje, uczy się przewidywania i ponoszenia konsekwencji wykonywania ruchu.
Zajęcia dodatkowe prowadzone będą przez Pana Włodzimierza Gablera ze Szkółki Szachowej SKOCZKI.