Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!
Witamy Was wszystkich serdecznie w Nowym 2019 Roku i już dzisiaj życzymy szczęścia, radości, zdrowia i pomyślności w tym nowym roku.
W styczniu poznamy nowe spółgłoski, poćwiczymy także rozpoznawanie znanych już Wam cyfr i spółgłosek jak i samogłosek. Będziemy nadal dzielić słowa na sylaby i głoski.
Nauczymy się wiersza „Co robią zimą dni tygodnia?” T. Fiutowskiej, a także piosenki, którą zaśpiewacie na Dzień Babci i Dziadka, ale to na razie niespodzianka.
Od 28 stycznia rozpoczynają się ferie, niektórzy z Was również będą odpoczywać podczas rodzinnych wyjazdów. Do tego czasu czeka nas trochę pracy, ponieważ musimy przygotować się do Święta Babci i Dziadka.
Porozmawiamy także o upływającym czasie, o tym jak mijają nam poszczególne pory roku, miesiące, dni tygodnia. Poznacie budowę kalendarza. Każdy będzie mógł wykonać własną książeczkę, pamiętnik o wydarzeniach z całego tygodnia.
Na przełomie stycznia i lutego planujemy w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wcześniej rozmawiać będziemy o różnych tradycjach i zwyczajach karnawałowych w Polsce i na świecie. Wykonamy również maski lub inne elementy karnawałowego stroju, przygotujemy smaczne i popularne w tym okresie chrusty.
Bardzo ważnym tematem w tym czasie będzie rodzina, szczególnie nasi dziadkowie, którzy jak nikt inni potrafią pięknie opowiadać bajki i historie z naszego dzieciństwa, a także znają super zabawy i mają ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu.
Kochane dzieci cieszymy się, że tak chętnie wspólnie z rodzicami przygotowujecie i odważnie przedstawiacie w przedszkolu swoje prace, niektórzy kilka w jednym miesiącu! Oby tak dalej! W ramach projektu w tym miesiącu prosimy o wykonanie swojego wymarzonego stroju karnawałowego – technika jak najbardziej dowolna – może być projekt wykonany na kartce papieru lub np. uszyty z pomocą rodzica lub babci, dziadka i zaprezentowany w przedszkolu. Drugą propozycją jest stworzenie rodzinnego albumu lub przedstawienie jakiejś historii rodzinnej zabawnej, wzruszającej można wykorzystać do tego rodzinne zdjęcia lub wasze rysunki, kolaże.

Życzymy spokojnego miesiąca i choć odrobinę śniegu podczas tej zimy 😉

Kamilla Dębska, Katarzyna Siek