Witamy Was wiosennie Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!!
Przywitaliśmy wiosnę i w naszej sali też jest bardzo kolorowo i wiosennie. Z okien spoglądają na nas motyle i biedronki a w sali są piękne ozdoby i projekty wykonane przez niektórych z Was.
W miesiącu kwietniu również będzie u nas wiosennie i kolorowo i tak aż do czerwca, kiedy to przywitamy lato!!! Miesiąc kwiecień to czas oczekiwania na najważniejsze święto katolickie czyli Wielkanoc. Porozmawiamy o zwyczajach wielkanocnych, zarówno w Polsce jak i za jej granicami.
Nauczymy się też nowej piosenki „Czarodziejskie podwórko” i wiersza „Tylko jeden raz”. Przed nami dalszy ciąg zabaw z głoskowaniem, sylabowaniem i liczeniem. Poobserwujemy także jak przyroda budzi się do życia, jak zmienia się świat wokół nas. Dowiemy się czy warto dbać o naszą planetę i czy warto być strażnikami przyrody. Porozmawiamy także o nowinkach z wiejskiego podwórka- dowiemy się kto mieszka na wsi, poznamy zwierzęta tam mieszkające i sprawdzimy jakie są różnice pomiędzy zwierzętami egzotycznymi a hodowlanymi.
Jako projekt w tym miesiącu poprosimy o wykonanie zabawki ekologicznej z różnych materiałów odpadowych np. opakowań tekturowych czy plastikowych, butelek, rolek po papierze, włóczki, gazet itp. Technika pracy jak najbardziej dowolna. Powodzenia!!!

Udanego miesiąca!
Kataryna Siek, Kamilla Dębska