Kochane Delfiny, Drodzy Rodzice!

Witamy Was w kolejnym zimowym miesiącu. Styczeń minął nam bardzo szybko, nawet się nie obejrzeliśmy, a już nadszedł luty.

Będzie to dosyć ciekawy miesiąc, gdyż pomimo że jesteście jeszcze przedszkolakami to dwa tygodnie lutego spędzimy w szkole. Zobaczymy jak wygląda Wasza przyszła szkoła, poznamy nowe panie nauczycielki, nowych kolegów, obiecujemy, że zajrzymy także na pobliski plac zabaw.

W lutym przed nami kilka tematów do omówienia, m.in. będziemy rozmwiać na temat bezpieczeństwa zimą ( bardzo ważny temat szczególnie, kiedy wyjeżdzacie na ferie). Zajrzymy także do świata bajek i baśni, przypomnimy sobie jakie są najbardziej znane bajki, ale poznamy także i te nowe. Opowiecie także w przedszkolu jakie są Wasze ulubione bajki.

Ważnym dla nas tematem jest także muzyka. Będziemy rozmawiać o instrumentach, będziemy na nich grać i sprawdzimy czy muzyka jest wszędzie.

Kolejnym tematem będzie temat kosmosu- sprawdzimy czy ufoludki mogą być naszymi przyjaciółmi, co się dzieje na planetach i kim był Mikołaj Kopernik.

W lutym zaczniemy także przygotowania do Festiwalu Piosenki Angielskiej, który w tym roku odbędzie się w marcu w RCK.

W tym miesiącu prosimy o przygotowanie projektu związanego z muzycznymi instrumentami- możecie wykonać dowolny lub wymyślony przez Was instrument z dowolnych materiałów a następnie zaprezentowanie go przed grupą. Kolejną propozycją projektu jest wykonanie swojej pacynki lub stworzenie własnej bajki ( prezentacja lub zrobienie książeczki z pomocą rodzica). Zachęcamy wszystkie dzieci do prezentowania projektów przed grupą, my już nie możemy się ich doczekać!

Życzymy spokojnego miesiąca , a wszystkim urlopowiczom udanego wypoczynku!

Ciocia Kamilla, Ciocia Kasia