Drodzy Rodzice, kochane Dzieci z grupy Delfiny!

Witamy Was wszystkich serdecznie w kolejnym miesiącu- marcu. Dni są coraz dłuższe, jest więcej słońca. Z wielką radością chodzimy na spacery i obserwujemy pierwsze oznaki wiosny.

W tym miesiącu pożegnamy zimę, a przywitamy nową porę roku wiosnę, o której również będziemy rozmawiać podczas zajęć. Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się z zimowego snu, coraz częściej słychać śpiew ptaków. Podczas codziennych spacerów nasłuchiwać będziemy różnych dźwięków dookoła nas, spróbujemy tworzyć muzykę przy użyciu instrumentów muzycznych w przedszkolu, wykorzystując przedmioty codziennego użytku skonstruujemy własne instrumenty. Poza tym przyjrzymy się bliżej naszym emocjom.

W marcu odbędzie się również kilka imprez, już 5 marca nasza grupa wspólnie z grupą Marynarzy reprezentować będzie nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej, 15 marca dwie dziewczynki z naszej grupy wezmą udział w XXIII Kołobrzeskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, 21 marca wspólnie z dziećmi wszystkich grup przywitamy wiosnę, natomiast 29 marca część grupy wcieli się w rolę aktorów podczas Przeglądu Twórczości Teatralnej.

Czeka nas dużo pracy, jednak nadal czekamy na Wasze projekty, w tym miesiącu zachęcamy do wykonania pracy związanej z nową porą roku, może to być portret Pani wiosny, makieta wiosenna, fotoreportaż ukazujący pierwsze oznaki wiosny, strój na Pierwszy Dzień Wiosny itp. Praca może również odnosić się do tematu muzyki, np. własnoręcznie wykonany instrument.

Życzymy wielu słonecznych dni i wiosennych nastrojów ;

Kamilla Dębska, Katarzyna Siek

Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro: – Przyjedzie pewno furą
Jeż się najeżył srodze: – Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: – Ja nie wierzę, przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: – Wiem coś o tym, przyleci samolotem.

 • Skąd znowu – rzekła sroka – ja z niej nie spuszczam oka
  i w zeszłym roku w maju widziałam ją w tramwaju.
 • Nieprawda wiosna zwykle przyjeżdża motocyklem!
 • A ja wam tu dowiodę, że właśnie samochodem.
 • Nieprawda, bo w karecie!
 • W karecie? – Cóż pan plecie?
  Oświadczyć mogę krótko, że płynie własną łódką!
  A wiosna przyszła pieszo.
  Już kwiaty za nią śpieszą, już trawy przed nią rosną
  i szumią – Witaj wiosno!