Drodzy Rodzice , Kochane dzieci z grupy Delfiny!

Witamy Was wszystkich serdecznie w Nowym 2020 Roku i już dzisiaj życzymy zdrowia i energii oraz wielu radosnych, niezapomnianych, rodzinnych chwil.

Na początku stycznia porozmawiamy o upływającym czasie, o tym jak mijają poszczególne pory roku, miesiące, dni tygodnia, poznamy także budowę kalendarza, tworzyć będziemy m.in. własny tygodniowy plan zajęć, drzewo w czterech porach roku itp.

Rozpoczęła się zima, na dworze coraz chłodniej. Wiemy, że nie wszystkie ptaki odleciały do ciepłych krajów, te które pozostały potrzebują naszej pomocy. Wspólnie zastanowimy się w jaki sposób możemy je wesprzeć.  

Bardzo ważnym tematem w tym miesiącu będzie rodzina, szczególnie nasi dziadkowie, którzy jak nikt inni potrafią pięknie opowiadać bajki i historie z naszego dzieciństwa, a także znają super zabawy i mają ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu. Każdy będzie mógł opowiedzieć o swoich babciach i dziadkach, dla których na koniec miesiąca przygotujemy niespodziankę.

Kochane dzieci cieszymy się, że tak chętnie wspólnie z rodzicami przygotowujecie i odważnie  przedstawiacie w przedszkolu swoje prace, niektórzy kilka w jednym miesiącu!  Oby tak dalej! W ramach projektu w tym miesiącu  prosimy o wykonanie pracy związanej z tematyką poruszaną podczas zajęć w przedszkolu. Może to być praca plastyczna lub  prezentacja ciekawostek  o czterech porach roku, miesiącach bądź też związana z kolejnym tematem –zwierząt w czasie zimy. Inną  propozycją jest  stworzenie rodzinnego albumu  lub przedstawienie jakiejś  historii rodzinnej, zabawnej lub wzruszającej, można wykorzystać do tego rodzinne zdjęcia lub Wasze rysunki, kolaże.

Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe zaangażowanie w pracę naszej grupy, m.in. za udział w przedświątecznych warsztatach oraz Spotkaniu Wigilijnym poprzedzonym Jasełkami, na których niewątpliwą, niezwykłą niespodzianką był Państwa występ. Za przygotowanie strojów na występy podczas Przeglądu Kolęd, Jasełek, zaangażowanie w zorganizowanie paczki dla potrzebującej rodziny, wykonanie prac projektowych i za każdą formę wsparcia jaką od Państwa otrzymujemy.

Życzymy spokojnego  miesiąca i choć odrobinę śniegu podczas tej zimy 😉

Kamilla Dębska, Katarzyna Siek