Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Uprzejmie dziękujemy za cierpliwość. Wdrożenie nowej formy zajęć rozwijających okazało się ogromnym wyzwaniem. Warsztaty mają na celu stworzenie możliwości pracy powyżej treści programowych, dla dzieci o zarysowujących się uzdolnieniach, oraz możliwość rozwijania swoich pasji.
Jesteśmy świadomi niedoskonałości organizacyjnej, jednakże, tylko sprawdzenie w praktyce pozwoli nam stopniowo doskonalić nowy system pracy. Prosimy o zgłaszanie swoich uwag i propozycji. W miarę możliwości będziemy je wdrażać na bieżąco lub po pierwszym semestrze.
Październik będzie weryfikacją uczestników poszczególnych warsztatów. W związku z wysokimi kosztami oraz obowiązkami pozaszkolnymi uczniów, obowiązkowy jest jeden warsztat.
W szkole funkcjonować będą również kluby, w których udział będzie dowolny. Po upływie miesiąca istnieje szansa, że Klub przekształci się w Warsztat, a Warsztat może ulec likwidacji (warunek istnienia warsztatu 8-12 uczniów).
Dla spokoju wewnętrznego, aktualny przydział jest na podstawie deklaracji, które wpłynęły w terminie, analizy dotychczasowej pracy ucznia w danej dyscyplinie. Proszę pamiętać, że szkoła podstawowa to start edukacyjny i uczniowie dopiero nabierają świadomości swoich zainteresowań, zatem zasmakować różnych zajęć jest szansą, nie nadmiernym trudem lub przymusem.
Szukać swojej dziedziny, będziecie jeszcze przez wiele lat, a w szkole podstawowej macie zdobywać orientacje w jak największej przestrzeni.

Pozdrawiam serdecznie,
Dorota Żurawska-Nowak