Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Witamy Was bardzo serdecznie w Nowym Roku. Na początku stycznia porozmawiamy o upływającym czasie. Poszerzymy wiedzę na temat sposobów jego odmierzania .  Będziemy również oglądać różne kalendarze i zegary. Sprawdzimy, która ze wskazówek  porusza się najszybciej, a która najwolniej. Spotkamy  się również z bohaterami wybranych bajek i baśni – omówimy ich wygląd oraz atrybuty.  Styczeń to miesiąc, w którym czeka nas wiele pracy związanej z  przygotowaniem się do jednej z najmilszych przedszkolnych uroczystości – Dnia Babci i Dziadka. Nauczymy się wierszyków,  piosenek oraz wykonamy podaruki i zaproszenia z okazji tego wyjątkowego święta. Prosimy o przyniesienie do piątku 10.01.2020 r. szklanej, gładkiej 0,5 l. butelki, z której wyczarujemy prezent niespodziankę.dla.Babci.
Pod koniec miesiąca zastanowimy się wspólnie, w jaki sposób możemy pomóc ptakom, które nie odleciały do ciepłych krajów. Zapoznamy się z ich wyglądem, nazwą oraz odgłosami.

Jak co miesiąc zachęcamy Państwa do włączenia się w tematykę zajęć poprzez realizację projektu ( wykonanie pracy plastycznej o ptakach, przedstawienie  dzieciom  bajki w dowolny sposób). Inne pomysły również mile widziane.

Piosenka „Dla babci i dla dziadka”.

1. Wyczaruję dla babuni
suknię z kropel rosy,
szal z obłoczków, wstążkę z tęczy
wplotę jej we włosy.

REF: Babciu, droga babciu,
to wszystko dla Ciebie.
Babciu, droga babciu,
bardzo kocham Ciebie. 2x

2. Namaluję dziadziusiowi
rybek pełną rzekę,
koszyk grzybów, działkę z domkiem,
pieska na pociechę.

REF: Dziadziu, drogi dziadziu,
to wszystko dla Ciebie,
Dziadziu, drogi dziadziu,
bardzo kocham Ciebie. 2x

W Nowym Roku życzymy Państwu wiele uśmiechu i samych słonecznych dni.

Edyta i c. Magda