„W marcu jak w garncu”

Znane jest nam wszystkim to przysłowie. I tak właśnie jest kiedy spojrzymy przez okno.. Raz ciepło – pierwsze promienie prawie wiosennego słońca dają nam wiele radości, za chwilę wiatr i ulewa.. I jak tutaj zachować odporność? Jak nie dać się zimie?
Ostatnie tygodnie to długie Polaków rozmowy o …. Tak, o chorobach.
Na przedszkolnych salach też tak jakby słychać mniej śmiechu, wiele zabawek stoi samotnych na półkach.. W przedszkolu też dużo rozmów o chorobach. Gdzie te przedszkolaki?

Co należy zrobić, aby nasze dzieci mniej chorowały? Dużo spacerować, nawet i w wietrzny dzień, jeść dużo owoców i warzyw, a także pomimo niekorzystnej aury za oknem, nie rezygnować z naszych przyzwyczajeń czy przyjemności.
Chodzimy na basen tylko gdy jest ciepło? Chodźmy przez cały rok! Spacerujemy po parku tylko kiedy świeci słońce? Co z tego, że pada drobny deszcz- największa frajda jest wtedy kiedy ubieramy kalosze, chwytamy w rękę parasol i poskaczmy trochę po kałużach! Lody jemy tylko w lecie? Wbrew powszechnej opinii lody najlepiej jeść wtedy, kiedy jest niska różnica temperatur pomiędzy jedzonym lodem, a pogodą panującą na zewnątrz.
Mamy nadzieję, że już niedługo pożegnamy wszelkie choroby i spotkamy się w zdrowiu w naszym ulubionym przedszkolu.
Nie przejmujmy się zatem deszczem za oknem, wyciągnijmy fajną grę planszową, ciekawą książkę, zagrzejmy ciepłe kakao i w oczekiwaniu na wiosnę, korzystajmy z ostatnich chwil zimy!!!