Drodzy Rodzice, kochane Przedszkolaki!

Witam Was serdecznie w kolejnym miesiącu. W marcu skupimy się na zmianach, jakie wczesną wiosną zachodzą w otoczeniu – związanych z roślinnością, zachowaniem zwierząt, zjawiskami atmosferycznymi oraz aktywnościami człowieka. Poznamy gatunki roślin i zwierząt oraz ich charakterystyczne cechy. Chciałabym założyć z Wami nasz własny ogródek, w którym posadzimy kwiaty, cebulę a także zasiejemy nasionka rzodkiewki. Jednak zanim to zrobimy zastanowimy się, czego rośliny potrzebują do życia. Przed nami również Bal Wiosenny. Tego dnia pożegnamy zimę w kolorowych, wiosennych ubraniach.

Jak wyglądały dinozaury? Czym się żywiły? Dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć w drugim tygodniu marca. Porozmawiamy również na temat zwierząt dużych i małych, sposobu ich poruszania i miejsca zamieszkania.

Nie zabraknie również zabaw muzyczno – ruchowych, które pomagają rozwijać orientację, zarówno w schemacie swojego ciała, jak i w Sali przedszkolnej. Ćwiczyć będziemy poczucie rytmu i rozwijać wyobraźnię podczas zabaw muzycznych, z podkładem muzycznym oraz instrumentami.

Jak w każdym miesiącu zachęcam Was do włączenia się w tematykę zajęć poprzez realizację wybranego projektu ( praca plastyczna z wizerunkiem Pani Wiosny, wiosennych kwiatów czy dinozaurów). Mile widziane inne pomysły.

Piosenka „Dżungla”

 1. Dżungla, dżungla
  taka wielka dżungla,
  poplątane zwoje dzikich lian.
  Mieszka sobie w bambusowej chatce
  Ambo sambo wielkiej dżungli pan.
  REF: Strusie mu się w pas kłaniają,
  małpy na ogonach grają,
  Ambo tu, Ambo tam,
  Ambo tu i tam.
 2. Ambo Sambo doskonale znam go,
  węża się nie boi ani lwa.
  Dla swych dzikich leśnych ulubieńców
  coś smacznego w garstce zawsze ma.
  REF: Strusie mu się w pas kłaniają,
  małpy na ogonach grają,
  Ambo tu, Ambo tam,
  Ambo tu i tam.

Pozdrawiam serdecznie